Agregacja danych

Agregacja danych staje się coraz bardziej powszechna we współczesnym świecie, jest niezbędna, by poznać własną organizację oraz usprawnić codzienne procesy.

Nasze rozwiązanie łączy dowolną ilość źródeł danych, by stworzyć miejsce, gdzie informacje uzyskane z agregacji danych mogą być wykorzystane do uzyskania wszelkiego rodzaju informacji.

Łączymy i porządkujemy dane ze źródeł wskazanych przez użytkownika. Może to być:

Agregacja danych pomaga firmom oczyszczać i porządkować dane w wygodny i przystępny sposób. Dzięki dedykowanej hurtowni danych analitycy mogą w dowolnym momencie uzyskać dostęp do aktualnych informacji i manipulować nimi, aby odkryć nowe możliwości marketingowe. W rezultacie marketerzy dostarczają spójne wiadomości do wszystkich swoich klientów, personalizują oferty i dostosowują kampanie marketingowe. Ponadto dane te mogą być wykorzystywane w całej organizacji. Na przykład zespół sprzedaży może weryfikować nowe leady, podczas gdy wyższe kierownictwo może dostosować strategię marketingową i zmienić budżet marketingowy zgodnie z wydajnością działów.

Proces autoatyzacji agregacj danych obejmuje trzy wspólne elementy: wyodrębnianie, przekształcanie i ładowanie (zwane również ETL).
Proces można podzielić na trzy proste kroki:

Zalety automatyzacji danych: dlaczego jest to ważne dla Twojej firmy?

Automatyzacja danych to oczywiste zalety dla biznesu. Jest to rozwiązanie produktywne i efektywne kosztowo, ponieważ poprawia wydajność pracy i obniża koszty. Może to być również korzystne dla pracowników, którzy mogą skupić się na trudnych i silnie stymulujących czynnościach, zamiast wykonywać powtarzalne, nudne zadania.

Ponadto zautomatyzowane zarządzanie danymi zapewnia ich spójność oraz integralność. Utrzymanie jakości pracy ma kluczowe znaczenie dla firm, które mogą być zagrożone przez przeprowadzanie manualnych procesów.

Ponadto automatyzacja pomaga usprawnić integrację danych z wielu źródeł danych z jednym. Oto kilka sposobów, w jakie zautomatyzowana integracja może zrewolucjonizować procesy biznesowe:

Skrócony czas

Spojrzmy prawdzie w oczy; przetwarzanie ogromnych ilości danych pochodzących z różnych źródeł nie jest łatwym zadaniem. Dane pobierane z różnych źródeł różnią się formatem. Musi zostać znormalizowany i zweryfikowany przed załadowaniem do ujednoliconego systemu.

Automatyzacja oszczędza dużo czasu w obsłudze zadań wchodzących w skład potoku danych. Ponadto minimalizuje ręczną interwencję, co oznacza niskie wykorzystanie zasobów, oszczędność czasu i większą niezawodność danych.

Lepsza wydajność i skalowalność

Automatyzacja danych zapewnia lepszą wydajność i skalowalność środowiska danych. Na przykład, dzięki włączeniu przechwytywania danych zmian (CDC), wszystkie zmiany wprowadzone na poziomie źródłowym są propagowane w systemie przedsiębiorstwa w oparciu o wyzwalacze. Wręcz przeciwnie, ręczne aktualizowanie zadań pochłania czas i wymaga znacznej wiedzy.
Dzięki zautomatyzowanym narzędziom do integracji danych jednoczesne ładowanie danych i zarządzanie CDC to tylko kwestia przeciągania i upuszczania obiektów na projektanta wizualnego, bez konieczności pisania kodu.

<